Smoothies – idealne na upalny dzień!

Czym jest smoothie? Otóż smoothie to orzeźwiający koktajl ze zmiksowanych owoców, często z dodatkiem lodu, czasami też z dodatkiem jogurtu, mleka lub też soku. To bomba witaminowa, którą można wypić na śniadanie, lunch lub można go uznać jako zdrową przekąskę.
W związku z tym, że czeka Nas upalny weekend polecamy dzisiaj kilka przepisów do wypróbowania!

Fioletowy smoothie
Składniki jakie będą Nam potrzebne to 2 banany (oczywiście bez skórki), 1/2 szklanki jagód, 1 szklanka soku pomarańczowego (ilość soku jest uzależniona od konsystencji jaką chcecie uzyskać), do smaku dla chętnych 1 łyżeczka miodu, lecz nie jest ona konieczna. Oczywiście wszystko razem miksujemy na gładką masę. I to wszystko! Prawda, że to proste?

Słoneczne smoothie
Składniki to 1 mango (obrane, bez pestki, pokrojone na kawałki), 1 banan (obrany i pokrojony na kawałki), 1 szklanka soku pomarańczowego (ok. 235 ml) oraz 1 szklanka jogurtu (naturalnego lub waniliowego 0% – ok. 235 ml). Wszystkie składniki zmiksuj. Ten koktajl można również pić bez jogurtu, jest to oczywiście kwestia gustu!

Brzoskwiniowe smoothie
Składniki to 3-4 brzoskwinie (obrane, bez pestki, pokrojone w kawałki), 1 kiwi oraz 1-2 szklanki soku pomarańczowego. Jeśli koktajl wyda się Tobie za ostry, polecam dodać jeszcze jedną brzoskwinie!

Smoothie ze spritem
Składniki jakie są Nam potrzebne to około 10 truskawek, 2 brzoskwinie oraz szklanka napoju gazowanego sprite (ok. 235 ml). Warto dorzucić również kilka kostek lodu. Nie jest to koktajl dietetyczny, ale raz na jakiś czas można sobie pozwolić na odrobinę grzechu dla osób, które jednak będą uważać, że ten grzech jest zbyt duży polecam zamienić sprite na jogurt naturalny, też świetnie smakuje, a wyrzutów sumienia na pewno nie będziecie mieć!

Tropikalne smoothie
Składniki to ok. 600 g truskawek, 1 banan, 2 brzoskwinie, 1 szklanka soku pomarańczowo-mango-brzoskwiniowego – ok. 235 ml, jeśli nie znajdziesz takiego zawsze możesz dodać mango i dolać soku brzoskwiniowego i pomarańczowego.

Egzotyczne smoothie
Składniki, jakie będą Nam potrzebne to ok. 100g mango (pokrojonego w kawałki), ok. 100 g ananasa (pokrojonego w kawałki), 1/2 banana, ok. 400 ml mleka. Wszystko razem miksujemy!

Happy Fit Poznań

Na zakończenie pamiętaj! Aby smoothie było zdrowe i żebyście mogli je pić do woli bez wyrzutów sumienia unikajcie dodatkowego używania cukru. Po co faszerować się niepotrzebnie sztucznym cukrem. Jeśli jednak czujesz taką potrzebę zamień cukier na przykład na miód. Koniecznie wypij świeży, ponieważ witaminy są związkami, które ulegają utlenianiu, dlatego koktajl który czeka pół dnia na spożycie ma o wiele  mniej cennych składników i witamin. Jeżeli już koniecznie musisz go przechować, to najlepiej pod nakryciem w lodówce. Ponadto na zakończenie chciałam dodać, że koktajle są świetną alternatywą dla słodyczy! Zawierają dużo witamin i cennych składników, mniej cukru, są bardziej sycące a na dodatek smaczne! Na zdrowie!

Smacznego! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *