Pompki na różne sposoby

Pompki jednych przerażają, inni wykonują je z przyjemnością. Ćwiczą mięśnie rąk i brzucha. Koniecznie trzeba pamiętać, aby rozgrzać się przed ich wykonywaniem, żeby nie doznać kontuzji. Pompki należą do ćwiczeń rozwijających i wzmacniających mięśnie klatki piersiowej, brzucha i barków, triceps oraz dolne i górne partie pleców.

Klasyczne pompki, najbardziej chyba znane wszystkim, polegają na uginaniu i prostowaniu ramion w podporze przodem (twarzą do ziemi).

Happy Fit Poznań

Teoretycznie proste, w praktyce bywa różnie. Jeśli jest ciężko wykonać Tobie to ćwiczenie spróbuj pompek damskich – połóż się na ziemi, skrzyżuj nogi i prostując ramiona oderwij od podłogi brzuch i biodra, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Różne praktyki też mówią, że pompki damskie można wykonywać na w klęku odpartym, uginając i prostując ramiona. Wybór należy do Was, jeden i drugi sposób może spowodować problem. Trzeba jednak również mieć na uwadze, że nie umiejętne wykonywanie jakiekolwiek ćwiczenia może prowadzić do bólu konkretnej części ciała lub kontuzji. Jednak z wielu artykułów i opinii specjalistów w ostatnich czasach odchodzi się od wykonywania pompek damskich w klęku podpartym.


Ale do rzeczy pora oczywiście na modyfikacje ćwiczenia, jednak poniższy tekst jest przeznaczony do osób zaawansowanych.

Pompka T, na poniższym obrazku widać, że ćwiczenie można jak najbardziej wykonać z obciążeniem, jednak nie jest to konieczne.

Happy Fit Poznań

Pompka z klaśnięciem.

Happy Fit Poznań

Pompka na hantlach.

Happy Fit Poznań

I ostatnia modyfikacja, myślę, że śmiało może wykonać go każda osoba, nawet taka, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z wykonywaniem pompek, a mianowicie pompka z obciążeniem własnego ciała. Stań w odległości około metra od ściany ze złączonymi nogami na dłoniach rozstawionych niewiele szerzej niż barki . Postaraj się pchnąć ciężar ciała w kierunku ściany. Spróbuj wykonać pompkę do momentu, aż będziesz prawie dotykać twarzą ściany, a następnie wyprostuj ręce i powtórz ćwiczenie.

Happy Fit Poznań

Macie jeszcze jakieś propozycje? Podzielcie się nimi koniecznie!

Źródło zdjęć: Internet

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *