Happy Fit Poznań

Plank side

Przećwiczyłyśmy już deskę w wykonaniu standardowym oraz jej modyfikację, a teraz pora na deskę bokiem 
Połóż się na lewym boku w ten sposób, by ciężar ciała opierał się na przedramieniu i lewej stopie. Prawą dłoń połóż na biodrze lub unieś wysoko w górę, napnij mięśnie brzucha i unieś biodra. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund i powtórz ćwiczenie, zmieniając bok. Na to ćwiczenie wystarczy Nam na dobry początek dosłownie minuta! 30 sekund wytrzymujemy na jednym boku i 30 sekund na drugim boku.

Pamiętaj, by podczas wykonywania ćwiczenia mocno naprężać mięśnie brzucha, pośladków oraz „zassać” pępek. Te czynności są niezmiernie ważne, ponieważ ustabilizują Twoją miednicę i kręgosłup, dzięki czemu unikniesz bólu w lędźwiowej części kręgosłupa.

Happy Fit Poznań

Jak prawidłowo wykonać powyższe ćwiczenie? Odpowiedź poniżej: 

Happy Fit Poznań

Oczywiście, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podpowiedzieli Wam kilka sposobów na modyfikację tego ćwiczenia 

Jedna z nich to chociażby przyciąganie biodra w kierunku ziemi i powrót do pozycji wyjściowej. Spróbuj wykonać 10 powtórzeń na jedną i 10 powtórzeń na drugą stronę.

Happy Fit Poznań

Możecie również wypróbować plank side z przyciąganiem nogi tak jak na poniższym obrazku. Również na każdą stronę po 10 powtórzeń – przyciągnij kolano do łokcia i wróć do pozycji podstawowej.

Happy Fit Poznań

Poniżej wstawiam jeszcze modyfikacje tego ćwiczenia, mam nadzieję, że zainspiruje Was to do urozmaicania treningu. Jak widzicie sposobów jest mnóstwo, dzięki czemu wykonując teoretycznie to samo ćwiczenie, nie nudzicie się. 

Happy Fit Poznań
Happy Fit Poznań

Jeśli nie trenowałaś nigdy wcześniej zacznij od podstaw! Z każdym dniem zwiększaj liczbę powtórzeń lub postaraj się wytrzymać kilka sekund dłużej, gdy poczujesz się gotowa dopiero wtedy spróbuj modyfikacji lub też wszystkich powyższych ćwiczeń za jednym razem. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *