Happy Fit Poznań

Krzesło

Ćwiczenie to angażuje mięśnie ud i brzucha. Krzesełko wykonuje się w sposób następujący… opieramy się o ścianę plecami, które całkowicie do niej przylegają, po czym zginajmy nogi w kolanach do tej pozycji, aby kąt zawarty między udami i łydkami był równy 90 stopni. Podczas zgięcia nóg (po „obsunięciu się po ścianie”) trwamy w tej pozycji 10 sekund, po czym wracamy do pozycji wyjściowej.

Im więcej powtórzeń wykonacie tym lepiej. Proponuję 3 serie, gdzie w pierwszej trwamy w powyżej opisanej pozycji 20 sekund, następnie odpoczywamy 10 sekund, druga seria to 25 sekund i znów odpoczynek, a w 3 serii wytrwajmy 30 sekund 
Nie zajmie Wam to więcej niż 5 minut, a regularne powtarzanie ćwiczenia da naprawdę świetnie efekty! Pamiętajcie, że liczy się regularność, dlatego zagospodarujmy chociaż te 5 minut tylko dla siebie codziennie!

Happy Fit Poznań

Oczywiście i to ćwiczenie można zmodyfikować  Weź piłkę, hantle lub po prostu butelkę z wodą i skręć ciało tak, aby najpierw dotknąć ściany z lewej, a następnie z prawej strony, tak jak na poniższym obrazku.

Happy Fit Poznań

Zachęcam także do wzięcia udziału w wyzwaniu!

Happy Fit Poznań

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *