Unoszenie ugiętej nogi w klęku podpartym

Klękamy i podpieramy się na przedramionach. Nogę unosimy do góry i zginamy w kolanie (jak na poniższym rysunku). Stopę kierujemy piętą do sufitu. Nogę unosimy do momentu poczucia napięcia w pośladku – przytrzymujemy na około 2 sekundy. Opuszczamy nogę kierując kolano do klatki piersiowej. Wykonaj 4 serie po 20 razy na każdą nogę.

W celu zmodyfikowania ćwiczenia: unosząc nogę (stopę kierujemy jak powyżej piętą do sufitu) wykonaj tzw. balans – licząc do 3 unosząc nogę coraz wyżej, następnie opuść nogę kierując kolano do klatki piersiowej. Wykonaj również modyfikację ćwiczenia w 4 seriach po 20 razy na każdą nogę. 

Happy Fit Poznań

Jeśli jednak nie masz jeszcze dość to polecam jeszcze jedną modyfikację tego ćwiczenia. Z klęku podpartego unosimy prostą nogę do boku (jak na poniższym rysunku). Wytrzymaj około 2 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Oczywiście to ćwiczenie również wykonajcie w 4 seriach po 20 razy na każdą nogę.

Happy Fit Poznań

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z podążaniem do wymarzonej sylwetki. Wykonaj tylko pierwsze ćwiczenie lub jeśli bardzo chcesz spróbować modyfikacji wykonaj tylko jedną lub dwie serie na każdą nogę. Jeśli jednak ćwiczysz od jakiegoś czasu spróbuj wykonać wszystkie trzy.

Jednak pamiętajcie! Nic na siłę!  Czasem lepiej odpuścić jednego dnia i stopniowo piąć się do celu, niż rzucić się na głęboką wodę i wyrządzić tym samym szkody w swoim ciele… Pamiętajcie to żaden wstyd, każdy z Nas kiedyś zaczynał. Ćwiczmy z głową! 

Trzymam kciuki!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *