Jak przyspieszyć metabolizm

Szybki metabolizm to chyba marzenie niemalże każdej kobiety. Otóż spalanie kalorii w szybkim tempie pozwoliłoby bez większego wysiłku utrzymać szczupłą i zgrabną sylwetkę. Wiele osób zastanawia się jak przyspieszyć swój metabolizm. Niemożliwe? Nie można nic z tym zrobić? A jednak można! Otóż istnieją ćwiczenia, które mogą przyspieszyć metabolizm. Są to głównie ćwiczenia aerobowe czy też inaczej ćwiczenia cardio, które pobudzają organizm do spalania tłuszczu, nawet do kilku godzin po zakończeniu wykonywania ćwiczeń. Co najważniejsze skuteczność ćwiczeń cardio w odchudzaniu jest potwierdzona różnymi badaniami, a co za tym idzie są naprawdę skuteczne.

Próbka ćwiczeń cardio, jeden z lepszych filmików zamieszczonych w Internecie, przynajmniej Naszym zdaniem Koniecznie wypróbujcie! http://www.youtube.com/watch?v=QdC7n-C_afg

Przedstawiamy również 3 skuteczne ćwiczenia (znalezione na jednej ze stron w Internecie), jeśli nie masz czasu oglądać filmiku:

Ćwiczenie 1
(A) Stań ze złączonymi stopami, ręce unieś nad głowę. Nachyl się dotykając dłońmi podłogi, jednocześnie starając się utrzymać proste plecy i maksymalnie wyprostowane nogi. Przemieszczając dłonie po podłodze „przejdź” do pozycji jak do pompek.
(B) Nie odrywając rąk od podłogi podskocz podkurczając nogi „do siebie”. Powinnaś wylądować w pozycji zaznaczonej na rysunku B. na niebiesko. „Przejdź dłońmi” w stronę stóp i wyprostuj się. Powtarzaj całe ćwiczenie z dużą intensywnością przez 30 sekund. Będzie to 1 seria. Przed wykonaniem następnej zrób 30-60 sekundową przerwę.

Happy Fit Poznań

Ćwiczenie 2
(A) Stań ze złączonymi stopami.
(B) Podskocz i wyląduj w przysiadzie z prawą nogą wysuniętą do przodu na godzinę 2, a lewą cofniętą do tyłu na godzinę 8. Prawe kolano nie może wystawać poza prawą kostkę.
(C) Podskocz ponownie i wyląduj z lewą nogą z przodu na godzinie 10, a prawą z tyłu na godzinie 4. Całe ćwiczenie powtarzaj z zapierającą dech w piersiach intensywnością przez 30 sekund. Będzie to 1 seria. Przed każdą kolejną zrób 30-60 sekund przerwy.

Happy Fit Poznań

Ćwiczenie 3
(A) Ustaw się w pozycji jak do pompek, nadgarstki w jednej linii z ramionami. Następnie zegnij nogi i przesuń na wysokość bioder. Pięty cały czas utrzymuj uniesione ku górze.
(B) Utrzymując kolana nad podłogą szybko zacznij przeskakiwać z jednego boku na drugi, z przodu do tyłu. Powtarzaj ćwiczenie z dużą intensywnością przez 30 sekund. Będzie to jedna seria. Przed wykonaniem kolejnej zrób 30-60 sekund przerwy.

Happy Fit Poznań

Powyższe ćwiczenia proponujemy wykonać w 3 seriach!
Pamiętaj, że masz wpływ na swój metabolizm! Oprócz systematycznych ćwiczeń cardio, pamiętaj również o kilku podstawowych zasadach:
– pij zieloną herbatę oraz wodę
– jedz : jabłka, pomarańcze, marchew, awokado, szpinak, brokuły, pomidory, ananasy, grejfruty, kalafior, kapustę, sałatę, mango, zielone i liściaste warzywa
– jedz śniadania (nie wykręcaj się, że nie masz czasu! Jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia!)
– żuj powoli i jedz często co 3-4 godziny
– wysypiaj się – przynajmniej 8 godzin na dobę

Powodzenia życzymy!

Źródło:
www.cwiczenia.org
www.tipy.pl „Proste i skuteczne ćwiczenia poprawiające metabolizm”

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *